BAŞKAN AYAZ; 15 TEMMUZ’DA MİLLİ RUH AYAĞA KALKMIŞ VE TÜRK MİLLETİ YENİ BİR DESTAN YAZMIŞTIR

13 Temmuz 2019
607
Başkan Ayaz; 15 Temmuz’Da Milli Ruh Ayağa Kalkmış Ve Türk Milleti Yeni Bir Destan Yazmıştır

"15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Günü" ile ilgili olarak Malkara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Ayaz aşağıdaki basın açıklamasında bulundu ve şöyle dedi; 

15 Temmuz 2016’daki hain kalkışmanın; Türk devletinin işgali, Türk milletinin esareti ve Türk demokrasisinin hançerlenmesine yönelik bir ihanet ve acımasız bir terör saldırısı olduğunu unutmadık, unutmayacağız!

O lanetli gecenin üçüncü yılında Gazilik ve Şehitlik mertebesine erişenleri minnetle anıyor; Cenâb-ı Allah’tan şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifa ve sağlık diliyoruz. “15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Günü”nde, tüm siyasi ve ideolojik kaygılardan arınmış biçimde sadece demokrasinin yaşatılması ve millet iradesinin üstün tutulması için ihanetin mensubu teröristlerle canı pahasına mücadele eden vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

15 Temmuz 2016 gecesi demokrasiye pranga vurulmak istenmiş, millet iradesi Türk ve Türkiye düşmanları tarafından hain bir saldırıya uğramıştır. Türkiye’nin diz çökmesi ve millî varlığın tümden yıkılması maksadıyla Türk milleti tam kalbinden hançerlenmiştir. Milli iradenin temsil edildiği yer olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bombalanması ve asker kıyafetli, gözlerini kan bürüyen canavarların vatandaşlarımıza silâh doğrultması birer ihanet simgesi olarak tarihe geçmiştir. Şunun özellikle bilinmesi isteriz ki hiçbir bahane; demokrasiden kopuşa, silâhlı müdahaleye ve ara rejim özlemlerine dayanak teşkil edemeyecektir.

15 Temmuz gecesi göstermiştir ki, hiçbir ihanet odağı ayağa kalkan millî ruh ve demokrasi inancımız karşısında duramayacak, Türk milleti yenilmeyecek, Türk devleti yıkılmayacaktır.Kalkışmanın önlenmesinde büyük bir motivasyon sağlayan vatandaşlarımızın cesaret ve fedakarlık timsali tutumlarının da tarihi bir nitelik taşıdığı tartışmasızdır. Artık dünya demokrasi tarihi Türk milletinin adını anmadan yazılamayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla arzederim.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
abigem
BALO Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonlar
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
İktisadi Kalkınma Vakfı
Kredi Garanti Fonu
Meybem
Tepav
Tobb Üniversitesi

Yukarı çık.

Navigasyon

Close