ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELE EDECEĞİZ.

11 Ekim 2018
432
Enflasyonla Topyekün Mücadele Edeceğiz.

ENFLASYONLA TOPYEKÜN MÜCADELE EDECEĞİZ.

Malkara Ticaret Borsası Başkanı Atila AYAZ, Hükümetimiz ve ilgili Bakanlarımız tarafından açıklanan Enflasyonla Mücadele Programını sonuna kadar desteklediklerini belirterek aşağıdaki açıklamalarda bulundu;

81 il ve 160 ilçedeki Odalarımız ve Borsalarımızla birlikte Enflasyonla Mücadeleyi sahipleneceğiz ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışacağız.

Enflasyonla Mücadele Programını'nın başarıya ulaşmasını makroekonomik istikrar için son derece önemli buluyor ve destekliyoruz. Artan enflasyon, girdi ve finansman maliyetlerimizi artırmakta, firmalarımızı olumsuz etkilemektedir. Enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimize düşmektedir.

Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyecek, elini taşın altına koyacaktır. Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek kur ve yüksek faizle de mücadeledir. Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da milli bir dayanışma içindedir.

İnanıyoruz ki, kamu ve özel sektör arasındaki güçlü koordinasyon ve istişareyle içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci geride bırakacak ve yeniden tempolu ve istikralı büyüme sürecine gireceğiz, dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
abigem
BALO Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonlar
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
İktisadi Kalkınma Vakfı
Kredi Garanti Fonu
Meybem
Tepav
Tobb Üniversitesi

Yukarı çık.

Navigasyon

Close