BAŞKAN ATİLA AYAZ TOPRAK TV'YE KONUK OLDU.

19 Ağustos 2015
584
Başkan Atila Ayaz Toprak Tv'ye Konuk Oldu.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Atila AYAZ 18 Ağustos 2015 Salı günü saat 18.00'de, Toprak TV'de yayınlanan ve ilçemizin Evrenbey Köyü/Mahallesi'nde Levent ÖZDEMİR'in moderatörlüğünde gerçekleşen "Toprağın Sesi" adlı programa konuk oldu. Köy/Mahalle sakinlerinin de katıldığı ve görüş ve önerilerini sunduğu program Toprak TV'de canlı olarak yayınlandı.

Yöremizin ve genel olarak bitkisel ve hayvansal üretim gerçekleştiren çiftçilerimizin sorunları ve bu sorunlara ilişkin çözümlerin tartışıldığı program yaklaşık 2 saat sürdü.

Görüşülen konular arasında öne çıkanları şu şekilde sıralayabiliriz.

1- İlçemizde bulunan su kaynaklarının daha geniş ve uzak yerlere adil bir şekilde ulaştırılması ve vahşi sulamanın önüne geçilebilmesi için kapalı devre sulama sistemine geçilmesi.

2- Hayvan besleme maliyetlerinin azaltılabilmesi için yemlik bitkilerin üretiminin arttırılması ve üticinin satın aldığı fenni yem ile kaba yemlere uygulanan KDV'nin % 8'den %'de 1'e indirilmesi.

3- Sulanabilir arazilerin genişlemesi gerçekleştirildiğinde ürün çeşitliliğinin arttırılması.

4- Bitkisel üretim maliyetlerinin azaltılması için bir an önce ilçemizde de arazi topluluştırması çalışmalarına başlanması.

5- Önemli girdi maliyetlerinden olan akaryakıttaki ÖTV'nin kaldırılması ve zirai gübre ve ilaçtaki KDV'nin düşürülmesi.

6- Bölgemizde ekilen ve çok sayıda olan tohum çeşitlerinin ekimine kademeli olarak bölge iklimine uygun olarak sınırlama getirilmesi.

7- Et üretiminin arttırılabilmesi için tohumlama uygulamalarının düzeltilmesi, et ve süt destekleri ile hububat ve yağlı tohumlara verilen desteklerin arttırılması.

8- Hayvan küpeleme sorunlarının çözülmesi.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
abigem
BALO Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonlar
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
İktisadi Kalkınma Vakfı
Kredi Garanti Fonu
Meybem
Tepav
Tobb Üniversitesi

Yukarı çık.

Navigasyon

Close