KOBİ DESTEK (NEFES) KREDİSİ PROGRAMI BAŞLADI.

27 Eylül 2018
440
Kobi Destek (Nefes) Kredisi Programı Başladı.

KOBİ DESTEK (NEFES) KREDİSİ PROGRAMI BAŞLADI.

TOBB, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Vakıf Katılım, Ziraat Katılım ve Kredi Garanti Fonu (KGF) ortaklığında, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak ve düşük faizle kredi kullandırmak amaçlarıyla hayata geçirilen “KOBİ Destek (Nefes) Kredisi” Programı başvuruya açıldı.

Konu ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Malkara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Ayaz; “Üçüncüsü gerçekleştirilen “Nefes Kredisi” projesine Malkara Ticaret Borsası olarak destek vermeye devam ediyoruz. Daha fazla üyemizin krediye ulaşabilmesi için Borsa olarak 7,15 Milyon TL ek kaynak sağlıyoruz. Üyelerimizden aldığımız gücü, yine üyelerimiz için kullanmaktan memnuniyet duyuyoruz. Projenin ülkemize ve üyelerimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.” dedi.

KREDİ KOŞULLARI

TOBB, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Vakıf Katılım, Ziraat Katılım ve Kredi Garanti Fonu (KGF) ortaklığında imzalanan protokol gereğince Borsa üyeleri, bankaların il veya ilçelerde bulunan şubelerinin tamamından başvuruda bulunabilecekler. İlçemizde şubesi bulunmayan katılım bankaları hariç, kampanyaya katılan diğer altı bankaya da üyelerimiz başvurabilirler.

Kredi aylık % 1,85 (yıllık % 22) brüt faiz oranı üzerinden 6 ay anapara ödemesiz, 12 ay eşit taksitli geri ödemeli olmak üzere toplam 18 ay vadeli olarak kullandırılacak. Kredinin üst limiti 200 Bin TL olacak.

Başvuru yapacak üyelerimiziz öncelikle borsamızdan “KOBİ Destek (Nefes) Kredisi Başvurusu İçindir" ibareli faaliyet belgesi alması gerekiyor. Bankanın talep edeceği firma mali verileri ve vergi/sgk borcu bulunmadığına dair diğer evraklar ile müracaat tamamlanıyor.

Protokol imzalanan bankalar tarafından, KGF’ye ödenecek %0,03 kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında herhangi bir masraf veya komisyon talep edilmeyecek.

 

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
abigem
BALO Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonlar
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
İktisadi Kalkınma Vakfı
Kredi Garanti Fonu
Meybem
Tepav
Tobb Üniversitesi

Yukarı çık.

Navigasyon

Close