MALKARA TİCARET BORSASI MECLİS ÜYELERİ ANKARA'DA YAPILAN BİLGİLENDİRME SEMİNERLERİNE KATILDI

21 Ocak 2019
419
Malkara Ticaret Borsası Meclis Üyeleri Ankara'da Yapılan Bilgilendirme Seminerlerine Katıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Oda/Borsa Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’nde, meclis üyeleri ile bir araya geldi.​

Seminere; Malkara Ticaret Borsası’nı temsilen, Yönetim Kurulu Başkanı Atila Ayaz, Meclis Başkanı Ersin Kaçar, Yönetim Kurulu Üyeleri Gökay Hançer, Adnan Çimen, Ahmet Tezcan, Ümit Şen, Meclis Üyeleri Sahir Yıldırım, Mehmet Erdem, Ufuk Altenler, Bayram Özen, Ahmet Taşkın, Recep Kırlı, Metin Arslan ve Genel Sekreter Fatih Yılmaz katıldı.

Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerlerini yapmaya 2013 yılında yapılan oda/borsa seçimlerinden sonra karar verdiklerini ve bunu sürekli hale getirdiklerini belirten Hisarcıklıoğlu, meclis üyelerinden beklentisinin, insanların derdini dinleyerek, oda/borsa başkanlarına iletmeleri olduğunu bildirdi.

Oda ve borsalardan gelen sorun ve talepleri değerlendirdiklerini ve bunları hükümete ileterek çözüm aradıklarını belirten TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, son dönemde yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Bakanlarla ve birçok kişi ve kurumla bir araya geldiklerini ifade eden Hisarcıklıoğlu, Bankalar Birliği ile de reel sektör ve finans sektörü olarak bölgesel toplantılar düzenlediklerini söyledi.

Hisarcıklıoğlu, Ağustos ayından bu yana ortaya konan talepler neticesinde; kısa çalışma ödeneği, SGK prim borçları, tasfiye ve devir sözleşmeleri, kredilerin yeniden yapılandırılması, teknik iflas sorunu, lisanslı depoculuktaki destekler, vergi indirimleri, KOBİ kredileri ve Eximbank kredileri gibi alanlarda hayata geçirilen çalışmaları paylaştı.

Birlik ve berberlik vurgusu yapan Hisarcıklıoğlu, oda/borsa seçimleri sonrasında tüm meclis üyelerinin başkan ve yönetim kurulunun etrafında birleşmesinin ve farklı düşünse bile meclisten çıkacak kararları, kendi fikri olarak benimsemesinin gerektiğini söyledi.

Hisarcıklıoğlu, meclis üyelerinden, TOBB ve oda/borsalar tarafından yapılan çalışmaların üyelere duyurulması konusunda destek isteyerek, “yaptığınız işlerin reklamını yapın, üyelerinize tek tek anlatın” dedi.

Dünyada artık şehirlerin rekabet ettiğini anlatan Hisarcıklıoğlu, şehirlerin kendi markalarına yatırım yaptığını söyledi.

Geleceğe dair umutlu olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, “Tüccar umutlu olur. Karamsar düşünmez. Sizler bir de bulunduğunuz ilde kanaat önderisiniz. Kanaat önderleri umut verecek. Son 25 yılda tüm yaşanan sorunlardan başarıyla çıktık. Bunu da atlatacağız. Bu tekerlek bu tümsekte kalmayacak” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
abigem
BALO Büyük Anadolu Lojistik Organizasyonlar
Gümrük ve Turizm İşletmeleri
İktisadi Kalkınma Vakfı
Kredi Garanti Fonu
Meybem
Tepav
Tobb Üniversitesi

Yukarı çık.

Navigasyon

Close